"Au fost copii care au filmat şi li s-au luat telefoanele şi s-au şters filmările". Noi acuzaţii la Şcoala „Alexandru Vlahuţă" din Iaşi

Noi acuzaţii la adresa cadrelor didactice de la Şcoala „Alexandru Vlahuţă" din Iaşi, acolo unde ieri un elev a filmat-o pe învăţătoarea lui în timp ce lovea doi copii din clasă. Mai mulți părinți dau de înțeles ca actele de violență nu ar fi o excepție în această școală. Directoarea instituţiei neagă însă orice acuzaţie.

Toți copiii din comuna Gura Șuții, Dâmbovița, merg la școală sau la grădiniță. Părinții sunt ajutați de primărie și de un ONG

Copiii au învăţat să meargă zilnic la şcoală sau la grădiniţă cu drag, iar părinţii, tot de drag, îi pornesc în fiecare dimineaţă la drum. Minunea se întâmplă în Gura Şuţii de Dâmboviţa, unde autorităţile au găsit soluţia împotriva abandonului. Două programe naționale şi implicarea unei fundaţii sunt esenţiale.

Ultima Oră

Cele mai citite