restaurante
Premierul Florin Cîţu a anunţat că, în cursul zilei de miercuri, ar urma să aibă loc o şedinţă a Comitetului Naţional pentru Situaţii de Urgenţă unde se va aproba ca activităţile economice din domeniul HoReCa să se desfăşoare şi peste o rată de incidenţă de 6 la mie dacă angajaţii şi clienţii sunt vaccinaţi.
Municipiul Timişoara intră în carantina de noapte în weekend, după depăşirea ratei de infectare de 7 la mia de locuitori. Care sunt restricțiile
Municipiul Timişoara şi comunele Giroc, Otelec, Parţa şi Şag vor intra în carantină de noapte în weekend, după ce au depăşit rata de infectare cu SARS-CoV-2 de 7 la mia de locuitori, iar Comitetul Judeţean pentru Situaţii de Urgenţă (CJSU) Timiş a luat măsuri restrictive.
Criză de personal în industria ospitalităţii. Angajații din hoteluri și restaurante au cele mai mici salarii din economie
Creșterea numărului de infectări stârnește din nou îngrijorarea patronilor de restaurante și hoteluri. Managerii se tem că valul patru al pandemiei ar putea aduce noi restricții, ceea ce ar duce la pierderea unui număr și mai mare de angajați. În prezent, o pătrime din posturile de bucătari, ospătari sau cofetari sunt neocupate.
A doua criză din industria ospitalității - lipsa de personal
Patronii fac eforturi ca turiştii să nu simtă cât de acută e criza de personal din restaurante şi hoteluri, cea mai mare din ultimii ani. În pandemie le-au plecat angajaţii şi acum redresarea pare şi mai grea. Cei care lucrau în industrie s-au reprofilat şi nu mai au curaj să revină sau acceptă oferte tentante din afara ţării.
Salariul mediu net a crescut în aprilie, comparativ cu luna precedentă, cu 14 lei, echivalentul a trei sau patru pâini
Câştigul salarial mediu nominal net a fost 3.561 lei în luna aprilie 2021, în creştere faţă de luna precedentă cu 14 lei (+0,4%), valorile cele mai mari fiind înregistrate în activităţi de servicii în tehnologia informaţiei (8.671 lei), iar cele mai mici în hoteluri şi restaurante (1.790 lei), conform datelor anunţate vineri de Institutul Naţional de Statistică (INS).
SUA | Restaurantele din New York s-au redeschis la 100% din capacitate. Masca de protecție nu mai este obligatorie pentru cei vaccinați, inclusiv la interior
Restaurantele din New York s-au redeschis la 100% din capacitate. Orașul american care a dus greul în pandemie este în plină revenire, a anunțat și primarul care a participat chiar la inaugurarea unui uriaș restaurant în ziua marii relaxări. Nici masca de protecție nu mai este obligatorie pentru cei vaccinați, inclusiv la interior.
Italia se pregătește să primească turiști. Purtarea măștii nu va mai fi obligatorie din 15 mai. Rămân restricțiile pe durata nopții
Italienii se pregătesc cu entuziasm pentru a primi din nou turiști după o lungă perioadă în care din cauza restricţiilor acest lucru nu a fost posibil. În zona lacului Garda patronii de restaurante şi hoteluri vorbesc despre o şansă istorică pe care o au pentru a scăpa de faliment.
Timișoara a ieșit din carantină. Ce spun locuitorii
Timișoara și cele patru comune periurbane - Dumbrăvița, Giroc, Ghiroda și Moșnița Nouă, au ieșit din carantină. Comitetul Județean pentru Situații de Urgență, întrunit miercuri după-amiază, a decis să nu mai prelungească măsura carantinei, restricțiile impuse la nivel national fiind suficiente, în opinia decidentilor locali.
CORONAVIRUS | Guvernul britanic intenționează să introducă un certificat COVID-19 fără de care nu se va mai putea intra în nici un local
Guvernul britanic intenționează să introducă un certificat COVID-19 fără de care nu se va mai putea intra în nici un local. Proprietarii celebrelor pub-uri, care și așa abia au supraviețuit pandemiei, se tem că acest permis le-ar putea reduce numărul clienților.

