Lucrările de consolidare a planşeului peste Dâmboviţa şi a Pasajului de la Unirii vor demara în anul 2025, a anunţat, sâmbătă, primarul Sectorului 4, Daniel Băluţă.
Primarul Sectorului 4 din București, Daniel Băluță, anunță că o linie de metrou se va construi în zona Giurgiului-Luică-Progresul. Edilul a primit informația de la Ministerul Lucrărilor Publice și a anunțat că va sprijini proiectul.