România, chemată în instanță. Riscăm o amendă uriașă din cauza gradului mare de poluare din București
România riscă amenzi de până la 400 de mii de euro pe zi din cauza poluării din Capitală, bani care, potrivit unor ONG-uri de mediu, ar putea fi plătiţi de bucureşteni. România a fost chemată deja la Curtea de Justiţie a Uniunii Europene. Pentru aerul poluat pe care îl respirăm în fiecare zi, Primăria Capitalei dă vina pe vechile administraţii.
30 October 2018, 21:28