Nicuşor Dan, la Timișoara Cities Summit 2025: ”România nu era pregătită pentru a intra în Uniunea Europeană”
Președintele României, Nicușor Dan, se află la Timișoara în prima vizită de la preluarea mandatului. Șeful statului a mers în orașul de pe Bega la invitația primarului Dominic Fritz. A participat la o conferinţă despre viitorul Uniunii Europene şi rolul oraşelor în extinderea ei, are însă şi întâniri cu reprezentaţi ai mediului de afaceri şi autorităţi.
30 September 2025, 09:16 (actualizat 30 September 2025, 14:58)