medicina veterinară
Scenariu de coșmar la Timișoara! Un apel la 112 anunța mai mulți morți într-un camion parcat lângă Timișoara. Autoritățile au intrat în alertă iar la locul indicat au fost trimise mai multe ambulanțe, zeci de echipaje de poliție și pompieri SMURD.
ACTUALIZARE Răpire anunțată la 112 - femeia a fost găsită. Apelul ar fi fost fals. Polițiștii au organizat filtre în Olt și Argeș
Femeia care a anunțat că este sechestrată și însoțitorul ei au fost găsiți de polițiștii din Olt și sunt audiați, transmite Mediafax. Din primele cercetări ale polițiștilor reiese că apelul a fost fals.
UPDATE Minora dispărută de pe raza municipiului Lugoj a fost găsită
Minora de 16 ani din Lugoj, care a fost dată dispărută vineri seara, a fost găsită sâmbătă de poliţiştii din localitate.
Amenzi mai mari pentru apelurile abuzive la 112, începând de joi. Sancţiunile pot ajunge până la 5.000 de lei
Începând de joi, apelurile abuzive la 112 sunt sancționate mai aspru, informează IGPR, care subliniază că amenzile pornesc de la 500 și pot ajunge până la 5.000 de lei. Sancțiunile au fost stabilite pentru a reduce numărul alertelor false.
Senatorii au votat ordonanța privind creșterea amenzii pentru apelurile false la 112
Senatul a aprobat, miercuri, ordonanţa de urgenţă ce prevede creşterea cuatumului amenzilor pentru apelurile false la 112 de cinci ori, de la 1.000 la 5.000 de lei. Amendamentul prin care cartelele prepay vor putea fi cumpărate doar cu buletinul, a fost exclus din proiect.
Fetiţa de 10 ani, dispărută în urmă cu o zi din Popeşti-Leordeni, a fost găsită în apropierea unui mall din Capitală
Fetiţa în vârstă de 10 ani, dispărută marţi din Popeşti-Leordeni judeţul Ilfov, a fost găsită de poliţişti cu ajutorul unui cetăţean şi a fost condusă la Secţia 9 de Poliţie. Potrivit unor surse, fetiţa a fost găsită în zona Mega Mall din Capitală şi nu pare să fi fost victima unei infracţiuni.
SRI informează că amenințarea cu bomba de la sediul Fan Courier nu se confirmă
Verificările la sediul Fan Courier din județul Ilfov s-au încheiat, iar amenințarea cu bomba, lansată marți dimineață, nu se confirmă, informează reprezentanții SRI.
O tânără din Bistriţa-Năsăud și-a dat foc după ce s-a certat cu iubitul. Are arsuri grave pe aproape jumătate din corp
O tânără de 24 de ani din localitatea Bistriţa Bârgăului a ajuns, în noaptea de luni spre marţi, la spital, cu arsuri grave pe aproape jumătate din corp, după ce s-a autoincendiat în urma unei certe cu iubitul său.
Șeful DSU, Raed Arafat, a prezentat măsuri pentru reorganizarea sistemului de urgenţă 112
Şeful Departamentului pentru Situaţii de Urgenţă, Raed Arafat, a prezentat, vineri seară, un 'raport de etapă' ce prevede 14 măsuri prin care se doreşte reorganizarea sistemului de urgenţă 112, notează Agerpres.

