TIMIȘOARA | Noi locuri la Terapie Intensivă pentru bolnavii de COVID-19

Noi locuri la Terapie Intensivă pentru bolnavii de COVID-19, aflați în stare gravă, din Timișoara. După săptămâni la rând în care au fost nevoiți să improvizeze tot felul de soluții, chiar și să trimită pacienți în județele învecinate, medicii timișoreni au primit o gură de oxigen prin deschiderea a două secții noi de ATI, la spitalele din oraș.

În prima linie, pe frontul COVID-19. Pompierii, front comun cu paramedicii SMURD. Împreună au strâns mii de intervenții specifice pandemiei

Pandemia ne-a schimbat radical viața în ultimul an. Cei aflați în prima linie, expuși oricând riscului de infectare cu noul coronavirus, fac acum bilanțul unor luni pline de intervenții. De la accidente ori incendii, pompierii au făcut front comun cu paramedicii SMURD și au strâns mii de intervenții  specifice pandemiei.

Ultima Oră

Cele mai citite