Marcel Ciolacu după anunțul premierului privind asumarea răspunderii pe alegerea primarilor în două tururi: Depunem o moțiune de cenzură împreună cu primii parteneri, grupul UDMR

Președintele interimar al PSD, Marcel Ciolacu, a declarat joi, la Slatina, după anunțul guvernului privind angajarea răspunderii pe adoptarea legii referitoare la alegerea primarilor în două tururi, că social-democrații vor depune moțiune de cenzură, iar primii parteneri la acest demers sunt cei de la UDMR.

Ciolacu, replică pentru Orban: Pentru cei 53% primari PSD aţi alocat un pic peste 100 mii lei, iar pentru 33% primari PNL aţi alocat triplu. Mai aveţi tupeul să le vorbiţi cetăţenilor despre bun simţ?

Preşedintele PSD, Marcel Ciolacu, îi transmite premierului Ludovic Orban că bun-simţ este să aloci banii publici transparent, "în funcţie de nevoile reale ale comunităţilor locale" şi îi cere să nu o mai "jignească" pe Gabriela Firea, primarul Capitalei.

Ultima Oră

Cele mai citite