Maia Sandu s-a întâlnit la Munchen cu secretarul de stat Marco Rubio la iniţiativa SUA
Întâlnirea preşedintei Republicii Moldova, Maia Sandu, cu secretarul de stat american, Marco Rubio, în marja Conferinţei de Securitate de la Munchen la sfârşitul săptămânii trecute a avut loc la iniţiativa SUA, a declarat luni seara ambasadorul R.Moldova la Washington, Vlad Kulminski.
17 February 2026, 13:51 (actualizat 17 February 2026, 14:12)