Maia Sandu și Volodimir Zelenski au participat la reuniunea Comunității Politice Europene de la Copenhaga

Avertisment al premierului Danemarcei, în cea de-a doua zi a reuniunilor, la nivel înalt, de la Copenhaga. Rusia este o amenințare pentru noi toți și nu se va opri până când nu va fi obligată să se oprească, a declarat șefa guvernului danez. La discuții au participat și președinta Republicii Moldova, dar și liderul de la Kiev.

Ultima Oră

Cele mai citite