Un tânăr a pornit pe jos de la Timișoara la Constanța, într-o călătorie care va dura două săptămâni

Aproape 800 de kilometri, în doua săptămâni, atât și-a propus să meargă, pe jos, un tânăr de 21 de ani din Sfântu Gheorghe. Mihai Roşu a plecat de la Timișoara la Constanța, la pas, nu pentru că nu are bani de combustibil sau de un bilet de tren, ci pentru că și-a propus să își depășească limitele și în același timp să demonstreze că fiecare pas și atunci când crezi că nu mai poți…mai poți un pic.

Ultima Oră

Cele mai citite