Un tânăr a pornit pe jos de la Timișoara la Constanța, într-o călătorie care va dura două săptămâni. Oricine i se poate alătura în această aventură
Aproape 800 de kilometri, în doua săptămâni, atât și-a propus să meargă, pe jos, un tânăr de 21 de ani din Sfântu Gheorghe. Mihai Roşu a plecat de la Timișoara la Constanța, la pas, nu pentru că nu are bani de combustibil sau de un bilet de tren, ci pentru că și-a propus să își depășească limitele și în același timp să demonstreze că fiecare pas și atunci când crezi că nu mai poți…mai poți un pic.
Tânărul a plecat duminică dimineața din centrul Timișoarei și urmează să ajungă pe litoral la jumătatea lui aprilie.
Mihai Roșu este un tânăr antreprenor, pasionat de marketing, dar care s-a gândit că e momentul să facă ceva …diferit. Și a ales să plece, pe jos, de la Timișoara la Constanța.
Pentru această aventură, Mihai s-a pregătit serios pentru că va merge, în medie, 50 de kilometri pe zi. Dincolo de a-și testa și depăși limitele, Mihai și-a propus să fie un exemplu și să demonstreze tuturor că fiecare pas este important.
Mihai va avea alături de el, în permanență, o echipă care îl vă însoți pe tot traseul. Așteaptă însă alături de el orice român care vrea să arate că fiecare pas contează.
Doi timișoreni, tată și fiu, dar și un reprezentant al Universității Științele Vieții din Timișoara, i s-au alăturat.
Traseul lui Mihai Roșu poate fi urmărit pe rețele de socializare.

