Șase jucători de la Dinamo, testaţi pozitiv cu COVID-19

Sase fotbalisti de la Dinamo București au fost confirmați cu noul coronavirus. Jucătorii au fost trimiși în izolare și așteaptă rezultatul celui de-al doilea test. Dinamo a fost primul club de fotbal din Liga 1 la care a apărut un caz de infectare.

Discuții la guvern cu reprezentanții FRF și ai LPF. Nelu Tătaru: La următoarea relaxare ne putem gândi la accesul spectatorilor pe stadioane

Convingeți cluburile să respecte toate solicitările Ministerului Sănătății - a fost mesajul premierului Ludovic Orban pentru șefii fotbalului românesc. Cu o zi înaintea reluării meciurilor din Liga 1, Răzvan Burleanu, Gino Iorgulescu, ministrul Sportului, Ionut Stroe, și ministrul Sănătății, Nelu Tataru, au discutat în această dimineață la guvern cu premierul Ludovic Orban. Fotbalul se reia fără spectatori, după o pauză forțată de 3 luni, iar primul meci se va juca vineri la Craiova, între Universitatea și FC Botoșani.

Liga 1 va beneficia de arbitraj video din sezonul următor

Liga Profesionistă de Fotbal a emis un comunicat de presă prin intermediul căruia anunță că în Liga 1 va fi introdus VAR-ul (arbitrajul video). Acest lucru se va întâmpla începând cu sezonul următor, 2020-2021.

Ultima Oră

Cele mai citite