internări
Spitalul Judeţean de Urgenţă din Craiova, cel mai mare din Oltenia, nu este încălzit de la începutul acestui sezon rece. Instalația de încălzire nu mai funcționează, iar reparațiile sunt întârziate pentru că firma care face lucrările a cumpărat piese de schimb din afara UE. Bolnavii internați sunt nevoiți să se încălzeacă la aeroterme şi calorifere electrice.
- 1
- 2

