DSP București a uitat să îi comunice unui bucureștean că are COVID-19 și să îl interneze
DSP-urile sunt depășite de numărul mare de solicitări și le răspund foarte greu bolnavilor cu COVID-19 sau suspecților. Este concluzia Asociației Colegiului Pacienților care susține că a primit sute de sesizări. Reprezentanții Guvernului recunosc că există probleme și spun că, de azi, au detașat zeci de medici și asistenți care să ajute Direcțiile de Sănătate Publică. DSP București a pierdut azi 4 epidemiologi. Au spus că au mult de muncă și au demisionat.
1 August 2020, 19:05