Primii pompieri români au ajuns în Franța, pentru a ajuta la stingerea incendiilor de pădure

Primul contingent de militari pre-poziţionaţi în Franţa a sosit în ţara gazdă şi a derulat, în prima zi a misiunii, desfăşurată în departamentul Pyrenees-Orientales, o serie de activităţi operaţionale, logistice şi de interoperabilitate, menite să faciliteze integrarea eficientă în dispozitivul naţional francez de răspuns la incendiile de fond forestier şi vegetaţie.

Ultima Oră

Cele mai citite