Rogobete: Sistemul de gărzi trebuie reformat. Ministrul Sănătăţii, invitat la TVR INFO, de la ora 21.00
Sistemul de gărzi din spitale trebuie reformat, a precizat, luni seară, ministrul Sănătății, într-o postare pe pagina sa de Facebook. Alexandru Robogete a anunțat că, împreună cu sindicatele și societățile profesionale, se lucrează la soluții concrete: gărzi la domiciliu, gărzi de monitorizare și gărzi de urgență, plătite diferențiat, în funcție de responsabilitate și nivelul real de solicitare.
5 January 2026, 23:39 (actualizat 6 January 2026, 10:19)