Legea Anastasia va fi modificată. Ciolacu: Cei care se fac vinovaţi nu ar trebui să mai aibă dreptul de a conduce cel puţin 10 ani

Legea Anastasia nu trebuie să mai permită ca un șofer care a produs un accident mortal sub influența alcoolului, drogat sau fără permis să scape de închisoare. Ba mai mult, cei care se fac vinovaţi de aceste fapte nu ar trebui să mai aibă dreptul de a conduce pentru cel puţin 10 ani. E concluzia dezbaterii organizate la guvern în ziua comemorarii victimelor din accidentele rutiere. Și se va trece în cel mai scurt timp la modificarea legii în acest sens.

Ultima Oră

Cele mai citite