O femeie de 48 de ani dintr-o comună brăileană a fost ucisă în bătaie de soț. Urmează imagini și informații care, atenție, vă pot afecta emoțional! Astfel de cazuri de violență sunt mult prea dese în România, iar organizaţiile pentru protecţia femeilor cer legi mai severe cu agresorii.
Soțul femeii care a fost găsită, luni, moartă în casă, în localitatea argeșeană Călinești, a fost pus în libertate. Anchetatorii nu au suficiente probe împotriva sa, iar în această dimineață, după 24 de ore de arest, bărbatul de 36 de ani a fost lăsat liber.
Crimă din gelozie în judeţul Argeş. O tânără, mamă a doi copii, a fost găsită moartă în propria casă. Femeia avea răni în zona abdomenului. Principalul suspect este soţul ei. Bărbatul a fost reţinut în această dimineaţă de poliţişti.
Condamnare de 30 de ani de închisoare pentru un român care şi-a ucis soţia gravidă şi cei doi copii. Verdictul a fost dat de o instanţă din Franța, întrucât bărbatul locuia cu familia sa la periferia Parisului.