Bucureștenii care locuiesc în blocurile debranșate de la gaze sau afectate de avariile din rețeaua de termoficare nu se pot bucură de plăcerea sărbătorilor.
26 December 2025, 19:00 (actualizat 26 December 2025, 19:34)
Aproape jumătate dintre blocurile din București racordate la rețeaua centralizată nu au apă caldă. Termoenergetica a anunțat că s-a produs o avarie majoră la o conductă magistrală, ceea ce a forțat închiderea centralei CET Progresul.
18 August 2025, 12:22 (actualizat 18 August 2025, 18:44)
Furnizarea agentului termic va fi sistată la sute de blocuri din Sectoarele 1, 2, 3, 4 şi 5 pentru lucrări de reparaţii şi modernizare, a informat, luni, compania Termoenergetica.
Furnizarea apei calde către aproximativ 90 de blocuri a fost sistată de luni până pe 30 aprilie, pentru modernizarea unui tronson de 2.040 de metri liniari din Magistrala 2 Sud.