Ilie Năstase, două dosare penale în şase ore. Fostul tenismen a fost prins băut la volan, apoi a condus un scuter fără permis

În doar şase ore, Ilie Năstase s-a ales cu două dosare penale, în urma unui scandal uriaş cu poliţiştii de la Rutieră. Fostul tenismen este acuzat de conducerea unui vehicul sub influenţa băuturilor alcoolice. La sediul IML, unde a fost dus în cătuşe, a refuzat recoltarea de probe biologice. A fost lăsat să meargă acasă, după care a ajuns la Spitalul Floreasca. A facut însă imprudenţa de a se urca pe un scuter, deşi avea permisul reţinut. Oamenii legii l-au ridicat din faţa spitalului şi l-au dus la audieri.

Dosar penal in rem după moartea celor doi muncitori de la RADET. Șeful Regiei de distribuție a energiei termice a demisionat

Al doilea muncitor al regiei de termoficare a Capitalei, rănit grav în timpul serviciului după ce o țeavă de apă fierbinte s-a fisurat, a murit în această după-amiază la Spitalul Militar. Mai multe anchete încearcă să facă lumină în acest caz. Între timp, administratorul special al RADET și-a dat demisia de onoare. Reprezentanții sindicatului reprezentativ din companie spun că astfel de tragedii se pot întâmpla în orice moment din cauza conductelor vechi, extrem de uzate.

Ultima Oră

Cele mai citite