EXCLUSIV Ministrul Sănătății anunță eliminarea biletelor de trimitere pentru pacienții cu diabet "în câteva săptămâni"
Ministrul Sănătății, Alexandru Rogobete, a declarat duminică seara la TVR Info că instituția pe care o conduce continuă eliminarea unor proceduri medicale birocratice pe care le consideră „absurde”, oferind ca exemplu situațiile în care pacienții sunt obligați să obțină bilete de trimitere inutile. Rogobete a anunțat că pacienții cu diabet, insulino-dependenți, nu vor mai fi nevoiți să ceară bilet de trimitere.
8 February 2026, 22:47 (actualizat 8 February 2026, 22:51)