Inspector școlar general București: Predarea online se va prelungi. Comitetul pentru Situaţii de Urgenţă Bucureşti decide luni scenariul de funcţionare a școlilor pentru următoarele două săptămâni

Şcolile din Bucureşti vor funcţiona şi săptămâna viitoare tot în sistem online. Inspectoratul Capitalei a anunţat că aceasta este decizia care va fi luată luni, în şedinţa Comitetului pentru Situaţii de Urgenţă. Măsura e justificată de numărul mare de cazuri de COVID-19 înregistrate în continuare.

Inspectoratul Școlar al Municipiului București cere prefectului convocarea Comitetului pentru Situații de Urgență

Inspectoratul Școlar al Municipiului București cere Prefectului să convoace luni Comitetul pentru Situații de Urgență, pentru a hotărî scenariul de funcționare a unităților de învățământ pentru următoarele 14 zile. ISMB anunță că rata de incidență la 14 zile a îmbolnăvirilor cu SARS CoV-2 nu a scăzut sub valoarea de 3 la mia de locuitori.

Ultima Oră

Cele mai citite