O fetiță sălbăticită a fost găsită într-un apartament din Moscova, în condiții greu de închipuit. I se spune “Fetiţa Mowgli”. Nu vorbește și nu este obișnuită să doarmă în pat

O fetiță de 5 ani sălbăticită a fost găsită abandonată într-un apartament din nordul capitalei ruse în condiții greu de închipuit. I se spune "fetița Mowgli din jungla de gunoaie". Cazul a ajuns în atenția autorităților ruse care au luat imediat măsuri: au dus copilul la spital iar mamei neglijente i s-a deschis doar penal. Liviu Iurea, corespondentul TVR în Federația Rusă, are mai multe amănunte.

O fetiţă de trei ani din Năvodari a supraviețuit în mod miraculos, după ce a stat câteva zile în casă cu mama ei moartă

Caz cutremurător în judeţul Constanţa. O fetiţă de numai trei ani din Năvodari a supraviețuit în mod miraculos, după ce a stat câteva zile în casă cu mama ei moartă. Abia aseară vecinii au auzit strigătele micuţei şi au sunat la 112, iar pompierii au intervenit de urgență. Fata a fost luată de reprezentanții Protecției Copilului, care au dus-o la spital pentru analize.

Un băiețel în vârstă de șase ani s-a înecat într-un complex acvatic din Deva. Copilul este în comă profundă şi a fost transferat la Timişoara

Luptă contra-cronometru pentru viaţă în cazul băieţelului de şase ani din Deva, care s-a înecat la un ştrand din oraş. A fost transferat la Timişoara, în comă, iar medicii fac eforturi disperate să îl ţină în viaţă. Copilul a stat patru minute fără oxigen, până când a fost scos din apă. A suferit leziuni cerebrale şi este în comă profundă.

Ultima Oră

Cele mai citite