Pe Valea Oltului, fără restricții. Tronsonul Boița-Cornetu al A1 va avea 7 tuneluri, 22 de poduri și 27 de viaducte

Se circulă din nou pe Valea Oltului. Şoferii au avut acces fără restricţii pe Drumul Naţional 7, cu două zile mai devreme decât a fost anunţat iniţial. Timp de aproape o lună, între Boiţa şi Lazaret, constructorul care va executa lotul doi din autostrada Sibiu-Piteşti a făcut defrişări necesare organizării de şantier şi studiilor geotehnice.

S-a deschis complet circulația rutieră pe Valea Oltului, cu două zile mai devreme decât era planificat

Circulația pe Valea Oltului s-a reluat miercuri seara. De la ora 20.00 se circulă fără restricții. Defrișările între Boiţa și Lazaret s-au încheiat mai repede, a anunțat ministrul Transporturilor. Au fost curățate de arbori și bolovani 10 hectare de teren pentru a face loc utilajelor care vor lucra pe lotul doi al autostrăzii Sibiu-Pitești.

Ultima Oră

Cele mai citite