Maraton medical la Iași. Patru oameni au primit câte un rinichi de la pacienţi aflaţi în moarte cerebrală

Patru oameni din Iaşi, Bârlad şi Buzău au scăpat de calvarul şedinţelor de dializă pe care le făceau săptămânal. Bolnavii au fost supuşi unor transplanturi de rinichi la Spitalul Parhon din Iaşi. Acest maraton medical a fost posibil după ce, la sfârşitul săptămânii trecute, organele au fost prelevate de la pacienţi aflaţi în moarte cerebrală.

Ultima Oră

Cele mai citite