carne de porc
Pesta porcină a făcut ravagii printre crescătorii români, iar carnea din Uniunea Europeană se vinde tot mai scump din cauza cererii tot mai mari venite din China. Producătorii români iau în calcul ca, pe viitor, să modifice chiar rețetele produselor pentru a înlocui carnea de porc. Până atunci însă, cumpărătorii au pornit deja în căutarea celor mai gustoase mezeluri pentru masa de sărbători. Chiar dacă se așteaptă să plătească mai mult decât anul trecut.
Carne infestată cu pestă porcină vândută în Piaţa Centrală din Târgu-Jiu
Peste o tonă de carne infestată cu pestă porcină africană pe tarabe în Piața Centrală din Târgu-Jiu. Virusul a fost descoperit abia după ce toata carnea a fost vândută.
Salamul de Sibiu este fabricat exclusiv din carne din import
Salamul de Sibiu este fabricat exclusiv din carne din import întrucât producătorii achiziționează materie primă doar din unități autorizate prin ștampila ovală, cea imprimată pe carnea destinată comerțului intracomunitar. Aceștia spun că se confruntă cu o competiție majoră în achiziția materiei prime din Europa, principalul mare cumpărător fiind China.
Preţul cărnii de porc, "îngrăşat" de pesta porcină
Carnea de porc, atât de preferată de români, se tot scumpește de un an. În preajma sărbătorilor de iarnă prețurile vor crește din nou. Producătorii reclamă pagube de jumătate de miliard de euro provocate de pesta porcină. Porcii din ferme sunt tot mai puțini, iar carnea din import este mai scumpă. Prețurile sunt deja cu 25 la sută mai mari față de toamna trecută.
Febra porcină africană a ajuns în Serbia. Animalele bolnave au fost depistate în apropiere de Belgrad
Epidemia de febră porcină africană se extinde în Balcani: Serbia a raportat primele cazuri depistate la sfârşitul lunii iulie. Porcii bolnavi au fost identificați în patru gospodarii de mici dimensiuni din jurul Belgradului. Au fost depistate 7 animale bolnave, iar peste 100 au fost sacrificate.
Carnea de porc, tot mai scumpă. Prețurile vor crește chiar și cu 40 la sută, spun specialiștii
Vești îngrijorătoare pentru românii care și așa își dau aproape tot salariul pe mâncare: carnea de porc se va scumpi cu 40 la sută sau chiar mai mult în perioada următoare. De vină e pesta porcină, dar mai e un motiv: China cumpără cantități foarte mari, așa că rămâne mai puțină marfă pe piață. Iar după carnea de porc, urmează scumpiri și la pui.
Produse din carne de porc confiscate. Alimentele proveneau din Ungaria și nu puteau fi comercializate în alte țări europene
Aproape două mii de kilograme de produse din carne de porc au fost confiscate dintr-un depozit din Timișoara. Inspectorii locali ai Direcției Sanitar Veterinare și pentru Siguranța Alimentelor au verificat depozitul și au descoperit că produsele respective proveneau din Ungaria şi nu aveau ștampila corespunzătoare comerțului intracomunitar. Cosmin Jitariuc de la TVR Timișoara are mai multe informații despre anchetă.
Fără porci la târguri. Românii nu mai pot cumpăra carne de porc direct de la ţărani
Oltenii nu vor mai putea cumpăra carne de porc de la ţărani. În Mehedinţi, judeţ care nu a fost lovit de pesta porcină, micii crescători nu mai au voie să-şi vândă porcii în târguri.
Epidemia de pestă porcină africană dă peste cap planurile proprietarilor de restaurante şi băcănii cu preparate tradiţionale
Proprietarii de restaurante şi băcănii cu preparate tradiţionale sunt de părere că sarmalele, pomana porcului sau tocăniţele îşi păstrează gustul doar dacă sunt făcute cu carne de porc crescut în curte de micii fermieri. Dar cum efectivele de porcine sunt decimate de pestă, în România va ajunge tot mai multă carne din import.

