Un bărbat a murit de frig în Bistrița Năsăud. E Cod galben de ger în 13 județe. Drumuri închise în Buzău și Vrancea
A fost din nou viscol în Buzău şi Vrancea, iar mai multe porțiuni de drumuri au fost închise traficului ori s-au impus restricții de circulație. Printre ele și E85 pe care nu s-a mers timp de 3 ore, începând de la prânz. Atenționarea de vânt pentru cele două județe a expirat, dar a fost prelungit codul galben de ger valabil în 13 județe din nord-estul țarii. În Bistrița Năsăud, un bărbat a murit din cauza frigului. În județ au fost azi noapte minus 12 grade Celsius și cel mai mult au de suferit bătrânii singuri.
8 February 2023, 10:38