COVID-19 | Bilanț: 17 decese și 388 noi cazuri de îmbolnavire în ultimele 24 de ore în România

În ultimele 24 de ore au fost înregistrate 17 decese (12 bărbați și 5 femei), ale unor pacienți infectați cu noul coronavirus, internați în spitalele din Argeș, Bistrița-Năsăud, Cluj, Harghita, București, Neamț, Prahova, Suceava, Teleorman și Vrancea.  De la ultima informare transmisă de Grupul de Comunicare Strategică, au fost înregistrate alte 388 noi cazuri de îmbolnăvire. La ATI, în acest moment, sunt internați 205 pacienți.

COVID-19 | Bilanț: 320 de noi cazuri de îmbolnăvire și 22 de decese, de ieri până astăzi

Până astăzi, 18 iunie, pe teritoriul României, au fost confirmate 23.080 de cazuri de persoane infectate cu virusul COVID – 19 (coronavirus). Dintre persoanele confirmate pozitiv, 16.308 au fost declarate vindecate și externate. De la ultima informare transmisă de Grupul de Comunicare Strategică, au fost înregistrate alte 320 de noi cazuri de îmbolnăvire și 22 de decese.

Ultima Oră

Cele mai citite