Un bărbat din Târgoviște a fost lovit mortal de o ambulanță

O ambulanță aflată în misiune a lovit mortal un bărbat, în Targoviște. Omul a vrut să traverseze și ar fi apărut brusc în fața autospecialei. În urma impactului, pietonul a murit. Șoferul ambulanţei are însă dosar penal. Polițiștii trebuie să stabilească dacă avea semnalele acustice și luminoase pornite și dacă pietonul a traversat sau nu regulamentar.

Buzău: Pietoni spulberați de un autoturism. Două persoane au murit. O femeie grav rănită a fost aduă la București

Accident teribil în noaptea de vineri spre sâmbătă pe un drum judeţean din Buzău. Doi oameni au murit şi unul a fost grav rănit după ce au fost loviţi în plin de un autoturism. Potrivit polițiștilor, de vină sunt victimele care au traversat neregulamentar. În comuna în care s-a petrecut accidentul nu există trotuare. Medicii buzoieni au încercat să transfere în Capitală cea de-a treia victimă, o femeie grav rănită. Au contactat două spitale, dar acestea au refuzat internarea. În cele din urmă, femeia a fost internată la spitalul Floreasca. Medicii sunt rezervați în privința șanselor ei de supraviețuire.

Ultima Oră

Cele mai citite