O mașină a Jandarmeriei a căzut într-un șanț, într-o zonă cu lucrări. Groapa nu era semnalizată, iar firma de construcții mai fusese amendată în urmă cu o săptămână, pentru același lucru

Accident teribil pe Șoseaua Fundeni din Capitală. O mașină de teren cu patru jandarmi aflați în misiune s-a oprit într-un șanț. Și a rămas blocată acolo mai bine de trei ore. Accidentul neobișnuit a fost posibil și pentru că săpăturile de pe carosabil nu erau semnalizate corespunzător. Polițiștii au mai constatat acest lucru cu o săptămână în urmă, când au dat o amendă consistentă firmei de construcții. Acum, firma este cercetată și pentru lucrări neautorizate pe un drum public.

Un autocar din Macedonia de Nord a luat foc pe o autostradă din Bulgaria. Peste 46 de persoane, între care 12 copii, și-au pierdut viața

Cel puțin 46 de oameni au murit după ce un autocar s-a răsturnat pe o autostradă și a luat foc. Printre victime sunt și mai mulți copii. Autovehiculul era înmatriculat în Macedonia de Nord. Deocamdată nu este clar ce anume a provocat accidentul și de ce autocarul a luat foc. In Macedonia de Nord au fost decretate 3 zile de doliu național.

Ultima Oră

Cele mai citite