O cisternă încărcată cu benzină și o mașină s-au ciocnit, apoi au luat foc. Șoferul autoturismului a murit carbonizat

Accident teribil pe drumul național 22 B, între Brăila și Buzău. Un autoturism care a încercat o depășire periculoasă a întrat frontal într-o cisternă plină cu 32 de tone de benzină. Cele două vehicule au luat foc imediat. Șoferul cisternei a reușit să iasă la timp din cabină, însă cel din autoturism a rămas încarcerat și nu a mai putut fi salvat. Incendiul a fost stins după mai bine de două ore, iar traficul în zona a fost blocat ore bune.

Ultima Oră

Cele mai citite