Un tânăr de 27 de ani care conducea vineri seara cu o viteză de 185 kilometri/oră, a lovit între localităţile Salva şi Năsăud o maşină dotată cu radar a poliţiei. Mașina poliției circula din sens opus. În urma accidentului, doi agenți au fost răniţi.
Doi poliţişti au fost la un pas de moarte, la Galați. Erau în misiune, cu maşina Poliţiei Rutiere, când au fost loviţi în plin de un şofer care nu a acordat prioritate. Agentul de pe scaunul din dreapta a fost rănit serios şi a ajuns la spital. Impactul a fost surprins de camerele de supraveghere amplasate în intersecţie.