Președintele Iohannis consideră că, în aproximativ trei săptămâni, lucrurile vor intra în normalitate în localitățile intrate în carantină
Aflat în vizită la Spitalul Fundeni, președintele Iohannis susține că măsurile luate de către autorități au început să-și facă simțite efectele. Cu toate acestea, ministrul Sănătății caută soluții pentru suplimentarea paturilor în secțiile de terapie intensivă și nu exclude chiar posibilitatea transferului peste hotare a pacienților în stare gravă, dacă evoluția viitoare a pandemiei va necesită o astfel de măsură.

