O femeie din Buzău şi-a aruncat copilul nou-născut în toaleta din curte. Bebeluşul a murit sufocat

19 July 2025, 12:59

Caz şocant într-o comună din Buzău. O femeie de 40 de ani a dat naștere unei fetiţe pe care a aruncat-o în toaletă. Femeia este acum în arest şi urmează să fie trimisă în judecată pentru omor asupra unui membru al familiei, nou-născut.

Grozăvia s-a petrecut în comuna buzoiană Lunca. Localnicii au aflat de gestul femeii după ce aceasta a ajuns la spital cu hemoragie. Medicii și-au dat seama că născuse și au anunțat poliția.

Anchetatorii au răscolit casa femeii însă nu au găsit trupul bebelușului. Așa că au solicitat sprijin de la primărie.

Sătenilor încă nu le vine să creadă că vecina lor a fost în stare de o asemenea faptă. Oamenii spun că nici nu și-au dat seama că era gravidă.

Soțul femeii lucrează mai mult în străinătate și nici acum nu a ajuns acasă însă a aflat despre fapta soției de la ceilalți doi copii ai lor.

Femeia a fost arestată preventiv după ce rezultatele necropsiei au arătat că fetița s-a născut vie și a murit sufocată în toaleta din curtea casei.

La numărul de urgență 119 se pot semnala cazurile de abuz, exploatare, și neglijare a copilului. iar la numărul verde 0800.500.333 pot fi semnalate cazurile de violență domestică.

Urmărește-ne pe Google News

Ultima Oră

Cele mai citite