Ministrul Sănătății, Alexandru Rogobete, este invitat la Prim Plan, astăzi, la ora 21.00
Ministrul Sănătății va răspunde întrebărilor lui Ștefan Onică în emisiunea Prim Plan de joi, la ora 21.00.
Executivul a adoptat, în ședința de astăzi, 11 septembrie, o Hotărâre de Guvern privind suplimentarea bugetului Ministerului Sănătăţii din Fondul de rezervă bugetară la dispoziţia Guvernului, prevăzut în bugetul de stat pe anul 2025.
Actul normativ prevede suplimentarea bugetului Ministerului Sănătăţii cu suma de 20 milioane lei, din Fondul de rezervă bugetară la dispoziţia Guvernului prevăzut în bugetul de stat pe anul 2025, în vederea asigurării tratamentelor medicale în străinătate pentru pacienţii cu afecţiuni grave şi foarte grave, care nu pot fi tratate în România.

