Hamas amenință la un an de la masacrul din Israel: ”Va fi o luptă lungă, foarte dureroasă şi foarte costisitoare”
La un an de la masacrul comis în Israel, Hamas amenință din nou Israelul. Purtătorul de cuvânt al organizaţiei teroriste spune că Hamas este pregatită să lupte şi că are strategii noi care vor surprinde Israelul.
Purtătorul de cuvânt al Hamas: Am pus la punct o tactică, formaţii de luptă şi strategiile noastre care sunt în continuă schimbare pentru a surprinde inamicul. Totul se adaptează la circumstanţele actuale şi toate scenariile aşteptate, care garantează cu ajutorul lui Dumnezeu, succesul deciziei noastre şi alegerea de a continua să luptăm împotriva inamicului (n.r. Israel) şi va fi o luptă lungă, foarte dureroasă şi foarte costisitoare dacă inamicul continuă acest război.

