Doi muncitori ai companiei de electricitate din Prahova s-au electrocutat pe un stâlp de înaltă tensiune
Grav accident de muncă în județul Prahova. Doi angajați ai companiei de electricitate s-au electrocutat în timp ce lucrau la un stâlp de susținere a cablurilor de înaltă tensiune. Imagini și informații cu puternic impact emoțional!
Accidentul a avut loc în comuna Târgşorul Vechi. Cei doi bărbați, de 24 și 46 de ani, au fost găsiți în viață.
Unul dintre ei a fost coborât de pompieri de pe stâlp.
A fost chemat și un elicopter SMURD pentru a prelua unul dintre răniți, iar al doilea a fost dus cu ambulanța la spitalul din Ploiești.
Polițiștii și inspectorii de muncă fac cercetări pentru a stabili cum s-a produs accidentul.

