Tragedie în Timiş. Doi angajaţi ai unei companii de electricitate au murit seara trecută în timp ce lucrau la remedierea unei defecţiuni. La faţa locului au intervenit rapid echipajele de ambulanţă care au încercat să îi resusciteze pe cei doi bărbaţi, însă eforturile medicilor au fost zadarnice. Poliţia şi inspectorii ITM au declanşat anchete.
Doi bărbați au suferit arsuri după ce s-a produs un arc electric la o staţie de transformare a energiei a unei societăţi de pe Platforma Chimică Râmnicu Vâlcea.