Copil de doi ani, căzut de la etajul 2 al unui bloc din Constanța. A fost transportat inconștient la spital
Incident grav la Constanța. Un copil de doi ani a căzut de la etajul al doilea al unui bloc și a fost preluat în stare gravă la spital. Se pare că fetița era acasă cu mama sa, dar nu se știe cum s-a produs accidentul.
Accidentul a avut loc puțin după ora 15. Oamenii din bloc spun că două fetițe de 10 și 12 ani au văzut întreaga scenă cumplită, când copilul a căzut pe geam. Fetița de doi ani era inconștientă când au ajuns echipajele de intervenție.
Prin telefon, ANA MARIA STOICA, purtător de cuvânt ISU Dobrogea: Am intervenit de urgență un echipaj de terapie intensivă mobilă din cadrul ISU Constanța, precum și două echipaje de la Serviciul Județean de Ambulanță Constanța. Copilul a fost transportat la Spitalul Județean Constanța inconștient pentru investigații medicale amănunțite.
Polițiștii anchetează modul în care s-a produs accidentul și dacă minorul era supravegheat în acel moment.
La numărul de telefon 119 puteți semnala cazurile de abuz, neglijare sau violență împotriva copiilor.

