Bacalaureat, sesiunea de toamnă. Șapte elevi au fost eliminați din examen în județul Timiș
La porțile Colegiului Tehnic “Emanuil Ungureanu” din Timișoara, doar câțiva candidați au fost întampinați de cei apropiați.
Șapte tineri au fost eliminați din examen: trei de la Liceul Sportiv “Banatul”, doi de la Colegiul de Arta “Ion Vidu”, unul de la Colegiul “Iulia Ha;deu” din Lugoj și unul de la Colegiul Tehnic “I.C Brătianu”.
Astăzi, candidații vor susține proba scrisă la alegere a profilului și specializării.

