Actorul Idris Elba, primit de Regele Charles al III-lea, pentru o cauză nobilă
Regele Charles al III-lea şi actorul Idris Elba s-au reunit la Palatul St. James pentru o cauză nobilă.
Cei doi au discutat despre dificultăţile cu care se confruntă tinerii şi despre modul în care aceştia pot fi ajutaţi, prin intermediul organizaţiei de caritate a monarhului britanic.
Idris Elba are o legătură specială cu această organizație, ca fost beneficiar al unui grant de 1.500 de lire sterline, bani pe care actorul i-a primit în adolescenţă pentru a studia la prestigiosul Teatru Național de Muzică pentru Tineret.
Regele Charles a fondat organizaţia în 1976, când era Prinț de Wales, cu convingerea că toți tinerii trebuie să aibă șanse egale de a reuşi în viaţă.
🤝 The King joined @IdrisElba and @PrincesTrust yesterday to discuss their ongoing work to support young people and address youth violence in the UK.
— The Royal Family (@RoyalFamily) July 13, 2024
His Majesty was grateful to hear the personal stories shared, and encouraged organisations to continue working for positive… pic.twitter.com/Nu96y6hzCV

