Canotaj: Echipajul masculin de patru rame al României, medaliat cu argint la Cupa Mondială de la Lucerna
Echipajul masculin de patru rame al României a câștigat medaliile de argint, duminică, la Cupa Mondială III de canotaj de la Lucerna (Elveția).
Cosmin Iulian Pleșescu, Leontin Nuțescu, Andrei Vatamaniuc și Ciprian Tudosă au fost cronometrați cu timpul de 06 min 00 sec 78/100.
Victoria a revenit Marii Britanii (05:58.39), în timp ce pe locul al treilea s-a clasat Franța (06:01.52).
România a participat la această etapă cu un singur echipaj.

