Constantin Toma, primarul Buzăului, despre guvernul Veştea: Este o formulă încropită, sper să nu treacă
Primarul municipiului Buzău, social-democratul Constantin Toma, a declarat luni, pentru AGERPRES, că speră ca guvernul propus de Adrian Veştea să nu fie votat, considerând că ‘formula este una încropită cu oameni care nu sunt la nivelul funcţiilor nominalizate’.
“Este o formulă care nu poate ajuta ţara în niciun fel, pentru că este o formulă încropită cu oameni care nu cred că vor face faţă sau nu sunt la nivelul funcţiilor nominalizate. Sper să nu treacă”, a afirmat Toma.

