Primarul din Buzău îşi anunţă demisia din funcţiile de conducere pe care le deţinea în PSD
Primarul municipiului Buzău, Constantin Toma, şi-a anunţat, marţi, demisia din funcţiile de preşedinte al Organizaţiei Municipale PSD Buzău şi de prim-vicepreşedinte al Organizaţiei Judeţene PSD Buzău. ”Nu mă mai regăsesc în aceste posturi”, a transmis el în mesajul adresat locuitorilor municipiului Buzău.
2 June 2026, 11:34 (actualizat 2 June 2026, 11:59)