Un livrator din Sri Lanka a fost agresat de un paznic, la Spitalul Județean Arad. Imagini surprinse de o cameră de bord
Scene violente la Arad. Un livrator din Sri Lanka a fost îmbrâncit și lovit de unul dintre paznicii Spitalului Județean. Incidentul a avut loc chiar în curtea unității medicale și a fost surprins de camera de bord a mașinii livratorului. Tânărul parcase acolo ca să livreze o comandă, când a fost chestionat de agentul de pază. De aici și până la agresiune nu a fost decât un pas. Atenție, urmează informații și imagini cu puternic impact emoțional!
Soția livratorului agresat, o româncă, a povestit pe rețelele sociale cum bărbatul a fost lovit de un agent de pază al Spitalului Județean din Arad, deranjat că acesta parcase lângă un semn de oprire interzisă.
A venit domnu’ paznic că du-te de acolo, apoi a venit spre mine și a început să mă impingă, am întrebat dacă mașina aia are voie să parcheze, a zis că da, tu nu stai acolo, am scos telefonul să filmez și mi-a dat o palmă, a povestit livratorul.
Curierul susține că a încercat să filmeze incidentul și atunci paznicul l-a lovit: M-am simțit trist. Io nu i-am făcut nimic lui. Nu am deranjat.
Tânărul a sunat imediat la 112 și a reclamat incidentul.
Am rămas încremenită, nu mi se pare normal, el este la locul lui, nu e agresiv, plătește taxe, iar paznicul să îl lovească peste față, a spus soția livratorului.
Compania la care lucrează agentul de pază face anchetă disciplinară.
Mihăiţă Pui, consilier juridic: Am luat act, este regretabil, am început procedura de cercetare disciplinară.
Și polițiștii fac cercetări.
Claudia Iuga, purtător de cuvânt, IPJ Arad: A fost întocmit dosar penal pentru săvârșirea infracțiunii de lovire sau alte violențe.
Tânărul din Sri Lanka spune că nu este pentru prima dată când a avut probleme cu paznicii spitalului care i-au adresat injurii în trecut.
Atenție, pentru situații de urgență apelați numărul unic 112!

