Părinții Alexandrei Căpitănescu: Mulțumim acestor copii care muncesc de la 9 ani, unii de la 3 ani!

17 May 2026, 13:16 (actualizat 17 May 2026, 13:17)

Tatăl, mama și fratele Alexandrei Căpitănescu au urmărit cu mari emoții concursul Eurovision de sâmbătă seara, unde reprezentanta noastră a ocupat locul al treilea.

Familia Alexandrei Căpitănescu este foarte mândră de performanța obținută de ea. Mama Alexanderi a vorbit despre sacrificiile nopiilor talentați, spunând despre ei că muncesc de la 9 ani, de la 3 ani, unii dintre ei.

GABRIEL CĂPITĂNESCU (tatăl Alexandrei): Ireal a fost, dar a fost bine. Emoții multe, așteptări pe măsură. Rezultatul, noi zicem că am câștigat locul 1.

RADU CĂPITĂNESCU (fratele Alexandrei): Toți suntem foarte mândri de ea. Pentru noi, a avut parcurs extraordinar.

Mama Alexandrei Căpitanescu: Ca părinți este o mândrie enormă, mulțumim acestor copii care muncesc de la 9 ani, de la 3 ani, unii dintre ei, și suntem mândri că reprezintă România!

Urmărește-ne pe Google News

Ultima Oră

Cele mai citite