Cum au susținut-o gălățenii pe concitadina lor, Alexandra Căpitănescu. Toni, fost coleg: Are un caracter deosebit, este foarte muncitoare

17 May 2026, 12:59

A fost o noapte plină de emoţii pentru fanii Eurovision şi ai Alexandrei Căpitănescu. Ei s-au organizat pentru a urmări spectacolul împreună. Au cântat, au aplaudat şi au aşteptat cu sufletul la gură rezultatul.

Câțiva tineri inimoși din Galați, orașul natal al Alexandrei, s-au strâns într-un local ca să o susțină. Printre ei și Toni, un fost coleg, cu care Alexandra a cântat la începuturile carierei.
  
Toni, fost coleg de trupă: O fată superbă, un caracter deosebit, foarte muncitoare, ne reprezintă muzical și nu numai.

La Sibiu, 200 de persoane au urmărit spectacolul într-o sală de cinema. Adevărați fani care au cântat odată cu Alexandra.
  
Mulți spun că au crescut cu Eurovision și că în anii copilăriei urmăreau concursul alături de părinți, transformând acest eveniment într-o adevărată tradiție de familie. Iar acum au crezut cu putere în șansa țării noastre.

Surpriza serii a venit din partea telespectatorilor, care au votat-o masiv pe Alexandra, lucru care i-a bucurat pe cei din sală.

Bucuroși de performanță și triști pentru că am pierdut locul 1, fanii Eurovision nu și-au pierdut speranța că, într-un viitor apropiat, România va găzdui o ediție a concursului.

Urmărește-ne pe Google News

Ultima Oră

Cele mai citite