Imagini virale la Bistrița: o mașină tracta un copac de 16 metri prin oraș

28 March 2026, 18:46

Imagini neobișnuite surprinse la Bistrița, chiar de primarul orașului. Edilul a filmat un autoturism care tracta pe străzile orașului un trunchi de copac lung de aproximativ 16 metri.

Primarul a intervenit imediat, l-a oprit pe șofer și a sesizat poliția. Imaginile, postate ulterior pe o rețea de socializare, au devenit rapid virale.

Între timp, polițiștii l-au identificat pe șofer, un bărbat în vârstă de 58 de ani. Oamenii legii au constatat că acesta nu se afla sub influența alcoolului, însă avea permisul de conducere suspendat.

Bărbatul a fost sancționat contravențional cu o amendă de peste 1.200 de lei.

În ceea ce privește proveniența trunchiului de copac, polițiștii de la Biroul pentru Protecția Fondului Forestier și Piscicol au deschis verificări într-un dosar penal.

Urmărește-ne pe Google News

Ultima Oră

Cele mai citite