Captură impresionantă de droguri la Oradea. Nouă persoane au fost arestate preventiv

21 March 2026, 11:18 (actualizat 21 March 2026, 11:20)

Captură impresionantă de droguri la Oradea. Polițiștii și procurorii DIICOT au descoperit zeci de kilograme de substanțe interzise, inclusiv droguri de mare risc.

9 persoane au fost arestate preventiv, acuzate că, din noiembrie anul trecut, vindeau droguri inclusiv minorilor, în apropierea şcolilor sau la petreceri.

Unul dintre suspecți a fost prins în flagrant.

La percheziții au fost găsite cantități importante de haşiș, canabis şi mii de pastile ecstasy, dar şi cocaină, ketamină sau LSD.

Urmărește-ne pe Google News

Ultima Oră

Cele mai citite